Näitus

Algusaeg:

L, 01.04.2023

Lõpuaeg:

K, 31.05.2023

Toimumiskoht:

Saku raamatukogu (kaart)

Korraldaja:

Pilet:

Tasuta

Saku on südamelähedane koht, olen siin elanud ja õppinud. Sakku on alati hea tulla, sest siin elavad minu sugulased ja sõbrad.

Pärast Saku 8-klassilise kooli lõpetamist 1971. aastal valisin edasiõppimiseks Räpina Aianduskooli. Bioloogia õpetaja soovitas, sest ma oskavat hästi rohida. Isa oli aias toimetades põhjalik, tema mulle aiatöid õpetas ja mitte ainult rohimist. Räpinas õppisin aiandust, pärast kooli töötasin Sakus Juuliku katsebaasis ja mitu aastat hiljem sai minust Räpina Aianduskooli puuviljanduse õpetaja. Küll oli tore tahvlile kirjutada ja joonistada!

Näitusel on vaatamiseks viljapuude ja marjapõõsaste kasvatamisega seotud lõbusad joonistused. Algajale aiapidajale võivad mõned pildid eksitavad olla, sest kõiki kujutatud olukordi või tegevusi päriselt ei ole. Loodan, mõni pilt paneb mõtlema, pakub rõõmu ja toob naeratuse näole.

Naljakuu näituse avamisel toimub joonistuste lahtiseletamine. Autori 38-aastane kogemus puuviljanduse õpetajana ja töö oma aias ning puukoolis annab ülevaate sellest, kui lõbus võib olla aiandusega tegelemine.

Sirje Tooding (Sirje Grünberg)