Teater, muusika, tantsTreeningud

Toimumiskoht:

Saku Valla Kultuurikeskus

Toimumisajad:

Esmaspäeviti:
18.00 - 19.15 (algajad)
19.15 - 20.30 (kesktase)

Vanusegrupp:

Sobib igale vanusele

Teenusepakkuja:

Kontakt:

Eeben (Sandra Vokk)
Tel. 5064450

Hind:

Kuutasu 40 EUR, 3 kuu tasu 99 EUR

Idamaine tants ehk kõhutants on üks elujõulisemaid ja mitmekülgsemaid tantsustiile. See on loomulik ja väljendusrikas, mõnikord salapärane ja vaoshoitud, mõnikord elav ja elurõõmust pakatav. Pole võimalik täpselt öelda, kui vana on kõhutants, aga seda on peetud maailma vanimaks tantsuks.

Traditsioonilised tantsud, mida “kõhutantsuks” nimetatakse, pärinevad suurelt maa-alalt Vahemerest Kesk-Aasiani. Neid tantse iseloomustavad puusade, tuharate, kõhu, rinna ja õlgade selgelt rõhutatud ja isoleeritud liikumised. Tänane kõhutants on kujunenud nende jt tantsutraditsioonide vastastikuste mõjude tulemusena. Loe kõhutantsu ajaloost lähemalt

 

Kõhutantsu tundi on oodatud igas vanuses huvilised sõltumata kehakujust ja füüsilisest vormist. Tundidega võib liituda kogu õppeaasta jooksul. Proovitund on tasuta.

Kui tunned end esimese tunni eel (või järel) ebakindlalt, siis harjuta õppevideote abil kõhutantsu baastehnikat <—- need lihtsad ja lühikesed veebipõhised õppevideod aitavad kõhutantsu liigutusi paremini omandada ja lihvida.

TUNNIPLAAN JA HINNAKIRI

Õppeaasta algab septembris ja lõpeb mais.

Tasuda on võimalik kalendrikuu põhiselt, 3 kalendrikuu kaupa või korra kaupa. Kuutasu on tundide arvust sõltumata sama, sest õppeaasta peale jaotuvad tunnid võrdselt kuude vahel ära. Kui otsustad pärast proovitundi rühmaga liituda, maksad järgmine kord kuutasu tavalise hinnakirja järgi. Kui otsustad liituda, ent soovid ühe korra kaupa maksta, siis proovitunni eest maksma ei pea. Kui otsustad rühmaga seekord mitte liituda, on proovitund ikka tasuta.

Kuutasu tuleb maksta kalendrikuu eest sama kuu esimeses tunnis. Kui see pole võimalik, siis hiljemalt 10. kuupäevaks. Ühe korra tasu tuleb maksta hiljemalt sama tunni alguses. Tasuda on võimalik sularahas, Stebby kaudu või pangaülekandega.


Kuutasu 40 EUR
3 kuu tasu 99 EUR
Korra kaupa 15 EUR

 

ASUKOHT

Tunnid toimuvad Saku Valla Kultuurikeskuses (aadress Teaduse 1, Saku, 75501) III korruse peeglisaalis. Samas majas asuvad Saku gümnaasium ja raamatukogu. Sisse pääseb maja tagant, vasakut kätt asuvast valgest uksest (endine lillepoe uks), mille juures on kultuurikeskuse silt. Kohapeal on olemas riietusruumid ja duširuumid.

 

RIIETUS

Riietuse juures on kõige olulisem, et sul oleks mugav ja vaba liikuda, painutada, venitada. Õpetajal on tähtis näha sinu puusade ja põlvede liikumist, s.t. riietus peaks ideaalis olema selline, et põlved ei jää kanga varju. Kõige paremini sobivad jalga joogapüksid või retuusid. Selga sobib T-särk, tuunika või topp. Puusadele raskuse lisamiseks ja puusade liikumise esiletoomiseks võta kaasa puusa ümber sidumiseks sall või puusarätt (võib, aga ei pea olema spetsiaalne kõhutantsu puusarätt). Riietus võiks olla kihiline, et vastavalt liikumise intensiivsusele oleks võimalik riideid vähemaks võtta ja juurde panna. Tantsida sobib paljajalu, aga ka sokkis või tantsimiseks või võimlemiseks mõeldud sussides. Väldi suuri ja raskeid ehteid, tugevaid parfüüme.

 

NB!

*Tule tundi kergelt söönud või tühja kõhuga (väldi vahetult enne trenni söömist) ja võta kaasa oma veepudel.
*Võimalusel võta kaasa oma joogamatt (või võimlemismatt vms)
*Ole kohal piisavalt vara, et jõuaksid tunni alguseks riided vahetada ja tasuda. Palun ole saalis valmis vähemalt 5 minutit enne tunni algust. Kui soovid tunni eest kohapeal tasuda, ole kohal vähemalt 10 minutit enne tunni algust.